Dne 28.1.2014 so se v Podgorici na uvodnem srečanju sestali partnerji z namenom pregleda projektnih aktivnosti, finančnih in administrativnih zadev.
Iz predstavitve projektnih partnerjev (delodajalskih združenj in sindikatov) je razvidno, da je socialni dialog v sektorju tekstilne, oblačilne in usnjarsko predelovalne industrije na Hrvaškem, v Makedoniji, Črni gori in Srbiji slabše razvit (kot na primer v Sloveniji), zato je socialne partnerje potrebno celostno usposobiti za sklepanje kolektivnih pogodb, ki bodo uredile obravnavano področje in izpostavile pomen ohranitve sektorja tekstilne, obutvene in usnjarsko predelovalne industrije na evropskih tleh.
Evropski socialni partnerji priznavajo težave, ki jih povzročata gospodarska kriza in konkurenca vzhodnih trgov, vendar opozarjata na pomen socialnega dialoga, ki bo nacionalne in evropske voditelje opomnil na nujnost ohranitve sektorja, znanja in tehnologije na domačih tleh.
Partnerji so na uvodnem sestanku poudarili tudi zavedanje, da je socialni dialog več kot zgolj kolektivne pogodbe, in da bi bilo tudi ostalim temam vredno nameniti več pozornosti v okviru prihodnjih projektnih aktivnosti.
Izpostavljeno je bilo tudi vprašanje sodelovanja v okviru evropskih integracij in s tem v evropskem socialnem dialogu, saj v večini primerov predstavljajo oviro finančne zmožnosti posameznega združenje ali sindikata. Kot ena izmed priložnosti oziroma načinov sodelovanja so vsekakor tovrstni projekti, so se strinjali tako evropski kot ostali partnerji projekta.
Partnerji so se seznanili tudi s projektnimi aktivnostmi in administrativnimi zadevami, ki so nujne za nemoteno izvajanje projekta.
S finančno podporo Evropske unije. Za vsebino in mnenja, izražena v člankih in prispevkih so v celoti odgovorni avtorji. Evropska komisija ni odgovorna za morebitno uporabo informacij, ki jih vsebujejo članki in prispevki.