Združenje delodajalcev Slovenije poziva vse predstavnike politike k odgovornemu in enotnemu prispevku k reševanju zdravstvene in ekonomske krize kot posledice pandemije
Izjava za javnost Združenja delodajalcev Slovenije:
ZDRUŽENJE DELODAJALCEV SLOVENIJE POZIVA VSE PREDSTAVNIKE POLITIKE K ODGOVORNEMU IN ENOTNEMU PRISPEVKU K REŠEVANJU ZDRAVSTVENE IN EKONOMSKE KRIZE KOT POSLEDICE PANDEMIJE
V času polnega razmaha epidemije Covid-19 in posledične največje zdravstvene in gospodarske krize v zadnjih 70 letih, ki jo doživljamo v Sloveniji, Združenje delodajalcev Slovenije poziva vse politične predstavnike k odgovornemu in enotnemu ravnanju, ki je edina pot do rešitev v korist tako državljanom, zdravstvenemu sistemu in gospodarstvu.
Politična stabilnost v državi je eden izmed temeljnih gabaritov vseh sistemov v državi: zdravstvenega, socialnega, … hkrati pa tudi pogojev poslovanja gospodarstva. V največji krizi v zadnjih 70 letih, ki je posledica pandemije in je zarezala v vsa področja (zdravstveno, socialno, ekonomsko …), delodajalci menimo, da je skrajni čas za poenotenje vseh deležnikov s skupnim ciljem izhoda iz krize.
Zavedamo se, da je Vlada RS v zadnjih mesecih z ukrepi iz protikoronskih paketov uspešno prispevala k ohranitvi velikega dela delovnih mest v gospodarstvu, s tem pa vzdrževala socialno varnost in hkrati preprečevala zlom zdravstvenega sistema. Združenje delodajalcev Slovenije je v vseh paketih interventne zakonodaje kot socialni partner aktivno in konstruktivno sodelovalo v iskanju rešitev.
Niso pa dovolj le napori posameznih deležnikov v iskanju skupnih rešitev, kjer pa se nato vršijo dvomi in pritiski, ki vlivajo nezaupanje v sprejete ukrepe, temveč je nujna enotnost in podpora vseh deležnikov za uspešno prebroditev krize. Zato na Združenju delodajalcev Slovenije pozivamo vse politične stranke in njihove predstavnike, da so v tako zahtevnih časih v dobro državljanov, zdravstvenega sistema in gospodarstva v svojih ravnanjih odgovorni in enotni. Politična nestabilnost namreč ne pušča za seboj zgolj političnih posledic, temveč posledice na državljanih, podjetjih in vseh sistemih, ki jih v tem trenutku neumorno skušamo obdržati pri močeh.