WEBINAR: Trajnostno poročanje - aktivnosti in odločitve ter priprava na ESRS
Kotizacija
Člani ZDS
149,00 €
Nečlani ZDS
179,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na seminarju / webinarju in gradivo..
Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo:
- dva ali več udeležencev -10 % popust za vsakega udeleženca.
Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692. Na podlagi plačila boste ob spletni izvedbi prejeli povezavo za dostop do spletnega webinarja.
Proračunski uporabniki vpišite ob elektronski prijavi v polje opombe rok plačila in na info@zds.si pošljite naročilnico.
Prijava na dogodek
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 14:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. Neplačan predračun ne pomeni samodejne odjave od dogodka.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e-naslov martin.smalcic@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Martin Šmalčič
E-naslov: martin.smalcic@zds.si
Webinar bo potekal preko aplikacije Zoom. Za udeležbo na webinarju si lahko predhodno naložite aplikacijo ali pa boste to storili pred dogodkom po prejetih navodilih. Navodila ter povezavo za spremljanje in udeležbo na webinarju boste prejeli dan pred dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
- Kaj vse moramo postoriti letos, da bo poročanje v skladu z Evropskimi standardi za poročanje o trajnostnosti (ESRS) na podlagi direktive (CSRD) ustrezno?
- Kaj moramo upoštevati pri sprejemu odločitev glede izhodiščnega leta, srednjeročnega in dolgoročnega obdobja za poročanje, opredelitve posrednih poslovnih odnosov v višjem in nižjem delu vrednostne verige, postopkov skrbnega pregleda, meril za ocenjevanje dvojne pomembnosti?
- Kako se razlikujeta dvojna pomembnost v skladu z ESRS in matrika bistvenosti, uporabljena doslej?
👉 Temeljni namen CSRD/ESRS je sprememba poslovanja, ne poročanja. Strateški razmisleki in odločitve so v okviru priprav na poročanje nujni.
👉 Podjetja, ki bodo morala prvič poročati v skladu z ESRS za letošnje leto, naj bi že imela odgovore na zgornja vprašanja. V nasprotnem primeru morajo svoje aktivnosti zelo pospešiti in okrepiti.
👉Tudi druga podjetja naj bi imela temeljne presoje opravljene, da se lahko odzivajo na pričakovanja kupcev, bank in drugih deležnikov.
Na seminarju bomo predstavili glavne aktivnosti, ki so potrebne v okviru priprav na poročanje v skladu z ESRS ter ključne odločitve, ki jih morajo podjetja v tem okviru sprejeti. Poudarili bomo tudi pomen ustreznih kompetenc zaposlenih, vključenih v trajnostna prizadevanja ter predstavili znanja in veščine, ki jih bo predvsem treba okrepiti.
Izobraževalni program je primeren predvsem za:
- člane organov upravljanja gospodarskih družb (uprave, nadzorni sveti, upravni odbori);
- računovodje, ki skrbijo za pripravo poročil o trajnostnosti, finančne analitike in druge poročevalce;
- člane projektnih skupin in oddelkov, ki v družbah skrbijo za trajnostno poslovanje;
- člane revizijskih komisij;
- svetovalce družb na področju trajnostnosti;
- investitorje, katerih naložbene politike so trajnostno usmerjene;
- vse, ki jih področje trajnostnosti zanima ali tovrstna znanja potrebujejo pri svojem delu.
♻ Program:
- Namen CSRD/ESRS
- Aktivnosti v okviru priprav
- Ključne odločitve
- Potrebne kompetence
Predavatelji
Mag. Blanka Vezjak
Avtorica knjige Trajnostno poslovanje: priročnik za organizacije, revizorka in svetovalka, že več kot 25 let aktivno proučuje trajnostno poslovanje in poročanje, ob tem pa ima poglobljena znanja in izkušnje s področij računovodstva, zunanje revizije, upravljanja tveganj, informacij za odločanje, notranje revizije in korporativnega upravljanja. Že več kot 15 let deluje preko svojega podjetja, pred tem pa je 13 let vodila projekte v okviru največjih mednarodnih revizijskih in svetovalnih družb.