WEBINAR: Predsodki in zmote v procesu izbora kandidatov
Kotizacija
Člani ZDS
109,00 €
Nečlani ZDS
149,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na seminarju / webinarju in gradivo..
Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo:
- dva ali več udeležencev -10 % popust za vsakega udeleženca.
Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692. Na podlagi plačila boste ob spletni izvedbi prejeli povezavo za dostop do spletnega webinarja.
Proračunski uporabniki vpišite ob elektronski prijavi v polje opombe rok plačila in na info@zds.si pošljite naročilnico.
Prijava na dogodek
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 14:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. Neplačan predračun ne pomeni samodejne odjave od dogodka.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e-naslov martin.smalcic@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Martin Šmalčič
E-naslov: martin.smalcic@zds.si
Webinar bo potekal preko aplikacije Zoom. Za udeležbo na webinarju si lahko predhodno naložite aplikacijo ali pa boste to storili pred dogodkom po prejetih navodilih. Navodila ter povezavo za spremljanje in udeležbo na webinarju boste prejeli dan pred dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Mnogi verjamejo, da se odločamo zavestno in pravilno, vendar pogosto temu ni tako. Nezavedni predsodki in zmote vplivajo na večino naših odločitev. Enako velja tudi v procesu selekcije in izbora kandidatov.
Odkrijte, kako nezavedni predsodki in zmote (pristranskosti) vplivajo na selekcijo in izbiro kandidatov, kar lahko vodi do napačnih izbora kandidatov, slabših poslovnih rezultatov in negativne organizacijske klime.
Raziščite različne vrste pristranskosti in s pomočjo konkretnih primerov spoznajte, kako vplivajo na odločitve kadrovikov, vodij in direktorjev.
Naučite se prepoznavati in obvladovati pristranskosti ter odkrijte strategije za ustvarjanje bolj objektivnih metod zaposlovanja. Z vami bomo delili konkretne primere iz lastnih izkušenj in primerov uspešnih podjetij po svetu.
Pridružite se nam in naredite korak k bolj uspešnemu in učinkovitemu izboru kadrov.
Vsebina:
1. Uvod v pristranskosti
- Definicija pristranskosti in njen pomen v vsakdanjem življenju ter odnosu do odločanja.
- Kako in zakaj pride od pristranskosti.
- Pregled osnovnih vrst pristranskosti, ki se pojavljajo v vseh aspektih življenja.
- Zakaj je pomembno razumeti in prepoznati pristranskosti pri izboru kadrov in v HR procesih.
- Vpliv na delovno okolje, sodelavce in organizacijsko kulturo.
2. Pristranskosti v HR procesih
- Pregled in opis desetih najpogostejših pristranskosti, ki se pojavljajo v procesih iskanja in selekcije kadrov s poudarkom na njenem vplivu na odločitve pri izboru kadrov in v HR procesih.
Primer: Potrjevalna pristranskost (Comformation bias)
Kadroviki ali strokovnjaki za človeške vire imajo lahko nagnjenost, da iščejo in interpretirajo informacije na način, ki potrjuje njihove lastne pristranskosti ali pričakovanja glede kandidata. To lahko privede do zanemarjanja pomembnih podatkov ali pretiranega poudarjanja določenih lastnosti ali izkušenj kandidata.
Primer: Med postopkom razgovora kadrovnik nezavedno išče informacije, ki potrjujejo njegov začetni pozitiven vtis o kandidatu, osredotočajoč se na njegove močne strani in/ali zanemarjanje šibkih točk, ki se lahko pojavijo med razgovorom.
3. Prepoznavanje in obvladovanje pristranskosti
- Metode in tehnike za prepoznavanje pristranskosti v HR procesih.
- Pristopi k obvladovanju pristranskosti za zagotavljanje bolj objektivnih odločitev pri zaposlovanju.
- Peter Bruvo – Pristranskosti pri izboru kandidatov in v HR procesih
4. Primeri dobre prakse
- Predstavitev primerov organizacij, ki so uspešno obvladale pristranskosti v HR procesih.
- Primer, ki se razdela: Amazon je razvil algoritmične sisteme za ocenjevanje kandidatov, ki temeljijo na objektivnih merilih in zmanjšujejo vpliv nezavednih pristranskosti. Poleg tega so pri Amazonu izvedli tudi programe usposabljanja o nezavednih pristranskostih za vodje in zaposlene v kadrovski službi.
- Primeri udeležencev glede srečevanja s pristranskostmi.
Predavatelji
Peter Bruvo
Je direktor projektov v podjetju BeFound, specializiranem za headhuntinga talentov in strateško načrtovanje zaposlovanja. V svoji 20-letni karieri je pridobil dragocene izkušnje v kadrovskih podjetjih Kariera in Manpower, kjer je vodil projekte iskanja in selekcije kadrov, headhuntinga in mednarodnega zaposlovanja za največja domača in mednarodna podjetja. Je ponosen oče dveh otrok, ki ga vsakodnevno učita potrpežljivosti in inovativnosti. V prostem času se rad odpravi na tekaške steze, kjer se pripravlja na naslednji maraton, ali raziskuje nove destinacije po svetu.