WEBINAR: Izvršba na plačo in izvrševanje sklepov pri delodajalcih

Dodajte v koledar
12:00 - 14:30

WEBINAR 💻

Kotizacija

Člani ZDS

119,00 €

Nečlani ZDS

159,00 €

DDV NI VKLJUČEN!

Vključuje udeležbo na seminarju / webinarju in gradivo..

Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo:

  • dva ali več udeležencev -30 % popust za vsakega udeleženca.

Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692. Na podlagi plačila boste ob spletni izvedbi prejeli povezavo za dostop do spletnega webinarja.

Proračunski uporabniki vpišite ob elektronski prijavi v polje opombe rok plačila, in pošljite naročilnico na e-naslov info@zds.si .

Prijava na dogodek

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 14:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.

Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. Neplačan predračun ne pomeni samodejne odjave od dogodka. 

Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e-naslov martin.smalcic@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.

Dodatne informacije

Martin Šmalčič
E-naslov: martin.smalcic@zds.si 

Webinar bo potekal preko aplikacije Zoom. Za udeležbo na webinarju si lahko predhodno naložite aplikacijo ali pa boste to storili pred dogodkom po prejetih navodilih. Navodila ter povezavo za spremljanje in udeležbo na webinarju boste prejeli dan pred dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.

ZDS Logotip Delodajalska akademija CMYK 1

Priporoči izobraževanje

Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.

pošlji povezavo

Delodajalci se pogosto znajdejo v negotovosti, ko prejemajo različne sklepe v zvezi s posameznim delavcem, bodisi sodne bodisi davčne narave. Poseben izziv predstavlja tudi upravno-izplačilna prepoved, s katero delavec dovoli prostovoljno obremenitev dela plače. Delodajalci so odškodninsko odgovorni, če nepravilno izvršijo sklep o izvršbi ali ne upoštevajo pravilnega vrstnega reda in obsega izvršitve.

👉 Delodajalcem se mnogokrat postavljajo vprašanja:

  • V kakšnem vrstnem redu je treba izvrševati posamezne sklepe sodišča (»navadni« sodni sklep – sklep za preživnino) ali davčnega organa in upravno-izplačilno prepoved?
  • Kdaj in v katerem primeru obveščati sodišče o izvršitvi – neizvršitvi sklepa? Ali je treba obvestiti tudi upnika?
  • Kakšne podatke o dolžniku in njegovi plači lahko zahteva upnik od delodajalca?
  • Ali je dovoljeno zarubiti povračilo stroškov za prehrano in prevoz na delo, potnih stroškov in dnevnic, ter regres, jubilejne nagrade, odpravnino? Kako pa je z rubežem »božičnice«, letne nagrade? 
  • Kako pravilno ravnati v primeru, če je zoper delavca začet postopek osebnega stečaja?
  • Kakšen pomen ima upravna-izplačilna prepoved na plačo? Ali lahko delavec dovoli upravno-izplačilno prepoved tudi v breme svoje minimalne plače?

jhlv2

Kaj pridobite z udeležbo na webinarju:

  • Praktični in uporabni odgovori na vsa odprta vprašanja glede izvršbe na plačo in izvrševanje sklepov pri delodajalcih
  • Opozorili vas bomo na sprejete zakonodajne novosti ter na najpogostejše napake in podali priporočila, kako jih odpraviti.
  • Prejeli boste pojasnila na vaša konkretna vprašanja na seminarju in tudi po njem. Vprašanja že sedaj pričakujemo na info@zds.si, saj bomo le tako lahko seminar prilagodili natanko vašim potrebam.

Program:

  • Splošno o izvršilnem postopku in izvršbi na plačo ter druge stalne prejemke
  • Izvzetje iz izvršbe in omejitve izvršbe na plačo (novo izvzetje iz izvršbe vseh prejemkov, izplačanih na podlagi interventne zakonodaje)
  • Izvrševanje sklepov pri delodajalcih in vpliv odloga izvršbe na izvrševanje sklepov o izvršbi
  • Vrstni red poplačil (preživninska terjatev ima prednost pred ostalimi)
  • Obseg izvršbe na plačo (prejemki, ki jih je dovoljeno – ni dovoljeno zarubiti)
  • Posebnosti izvršitve sklepov o izvršbi v primeru dolžnikovega osebnega stečaja (za preživnino se izvršbe nadaljujejo)
  • Prenehanje delovnega razmerja, povečanje – zmanjšanje plače
  • Odškodninska odgovornost delodajalca za opuščeno odtegnitev in izplačilo zapadlih zneskov
  • Upravna izplačilna prepoved po 135. členu ZIZ

(!) Pri vseh temah bo predstavljena najnovejša sodna praksa

Prejeli boste članek predavateljice:
• Upravna izplačilna prepoved – aktualna vprašanja

Predavatelji

Dida

Dida Volk

Sodnica Okrožno sodišče v Ljubljani

Dida Volk, univ.dipl.pravnica, sodnica pri Okrožnem sodišču v Ljubljani, ima objavljene številne strokovne članke in je avtorica več knjig. Na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin ima dolgoletne izkušnje.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice

S tem, ko uporabljate spletno mesto, dovoljujete uporabo piškotkov v skladu z našo politiko varovanja zasebnosti. Nastavitve

Nastavitve za uporabo piškotkov

Piškotki, ki jih namestimo v vašem brskalniku, anonimno zbirajo določene informacije o vašem obisku spletnega mesta. Omogočajo nam, da lahko zagotovimo delovanje vseh funkcij spletnega mesta, določene vsebine prilagodimo posebej za vas in z analizo obiska spletno mesto stalno izboljšujemo.

Zahtevani piškotki omogočajo osnovne funkcije, kot so navigacija po spletišču in dostop do posebnih delov spletišča. Spletna stran brez teh piškotkov uporabniku ne zagotavlja polnega delovanja. Sem uvrščamo tudi piškotke, namenjene prilagoditvi obnašanja ali izgleda spletnega mesta ob naslednjih obiskih, na primer za prikaz v izbranem jeziku.


Piškotki za statistiko anonimno zbirajo in javljajo informacije lastnikom spletnih mest. S tem jim pomagajo razumeti, kako obiskovalci uporabljajo spletno stran, in na podlagi teh informacij izboljšati uporabniško izkušnjo.


Piškotki za trženje anonimno zbirajo podatke o vaših obiskih spletnih strani. Uporabljajo jih oglaševalci, da vam prikazujejo oglase, ki so ustreznejši in zanimivejši za vas. Uporabljajo se tudi za preprečevanje prikazovanja oglasov, ki jih je uporabnik že videl.

Vaše nastavitve so bile shranjene.