Vloga sindikata v socialnem dialogu na ravni dejavnosti
ZDS, Predavalnica – visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
Kotizacija
Člani ZDS
Brezplačno
Nečlani ZDS
Brezplačno
UDELEŽBA JE BREZPLAČNA!
Prijava na dogodek
Udeležba na dogodku je brezplačna, vendar je prijava zaradi omejenega števila mest obvezna.
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Spoštovani,
vabimo vas na brezplačno delavnico »Vloga sindikata v socialnem dialogu na ravni dejavnosti«.
Združenje delodajalcev Slovenije izvaja projekt »Pogajalska šola – Usposabljanje delodajalcev za socialni dialog (Pogajalska šola 2)«, katerega namen je krepiti kapacitete socialnih partnerjev za učinkovitejša pogajanja na nacionalni, panožni in podjetniški ravni. V ta namen organizira sklop delavnic.
Uspešen, učinkovit socialni dialog je predpogoj za ekonomski razvoj. Le-ta namreč zagotavlja socialni mir, ki predstavlja temelj ekonomskega razvoja. Vloga delodajalcev in sindikatov je pri tem nepogrešljiva; brez reprezentativnih, močnih delodajalskih organizacij in sindikatov namreč ni uspešnega socialnega dialoga.
Kolektivna pogodba na ravni dejavnosti predstavlja po eni strani minimalen obseg pravic, ki se morajo zagotavljati zaposlenim, po drugi strani pa nadgradnjo zakona, ki omogoča razmeroma širok nabor tem, o katerih se socialni partnerji na ravni dejavnosti lahko prosto dogovarjajo.
Na ravni podjetja je svobode razpolaganja z zakonskimi in že dogovorjenimi pravicami nekoliko manj, saj so vezane na ureditev pravic v dejavnosti. Kljub temu pa se lahko z dogovorom med delodajalcem in sindikatom pravice nadgradijo oziroma se uredijo celo drugače.
Razprava o zgoraj navedenem bo osrednja nit tokratne delavnice, na kateri bodo delodajalci bolje spoznali stališča in vlogo nasprotne strani v socialnem dialogu.
Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija.
Program:
od 9:00 do 10:30 ure
Predavatelji
Maja David
Samostojna pravna svetovalka Združenje delodajalcev Slovenije
Maja David, univ. dipl. pravnica s pravniškim državnim izpitom, je samostojna pravna svetovalka na Združenju delodajalcev Slovenije, ki ima izkušnje s področja delovnega in socialnega prava. Svojo karierno pot je začela v gospodarski družbi, kjer je pridobivala najrazličnejše izkušnje kot pravna svetovalka. Je soavtorica publikacije Prestrukturiranje in industrijski odnosi v transportnem sektorju - kako zaposlovati v času krize ter avtorica vzorca Pravilnika o ugotavljanju disciplinske odgovornosti z uvodnimi pojasnili.
Andrej Zorko
Izvršni sekretar ZSSS za pravna in sistemska vprašanja. Zveza svobodnih sindikatov Slovenije
Izvršni sekretar ZSSS za pravna in sistemska vprašanja, je zadolžen za trg dela in delovno pravo, sistemsko zakonodajo, socialni dialog, kolektivne pogodbe in soupravljanje, sodelovanje v delu evropskega ekonomskega in socialnega odbora ter zagotavljanje sistema pravnega varstva in pravne pomoči.