Vloga produktivnosti in inflacije v plačni politiki

Dodajte v koledar

ZDS, Predavalnica – visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana

Kotizacija

Člani ZDS

Brezplačno

Nečlani ZDS

Brezplačno

UDELEŽBA JE BREZPLAČNA!

Prijava na dogodek

Dodatne informacije

Telefon: 01 563 48 80 
E-naslov: info@zds.si

Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.

Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.

Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.

Priporoči izobraževanje

Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.

pošlji povezavo

Namen delavnice:

Združenje delodajalcev Slovenije izvaja projekt »Pogajalska šola – Usposabljanje delodajalcev za socialni dialog (Pogajalska šola 2)«, katerega namen je krepiti kapacitete socialnih partnerjev za učinkovitejša pogajanja na nacionalni, panožni in podjetniški ravni. V ta namen organizira sklop delavnic.

Na tokratni delavnici bo mag. Boštjan Vasle, vršilec dolžnosti direktorja UMAR, predstavil pojme za uspešno in učinkovito oblikovanje plačne politike ter o katerih teče beseda na pogajanjih. Na delavnici boste izvedeli več o smislu in možnostih uporabe podatkov o inflaciji in produktivnosti pri oblikovanju plačne politike.
 
Logo EKP socialni sklad SLO 2logo mddsz 1                p logo mali

Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija.

PROGRAM:

od 10:00 do 11:30 (brez odmora)
 

Slovenija v zadnjih letih beleži visoko in vedno širše osnovano gospodarsko rast, ki se bo po naših pričakovanjih nadaljevala tudi v prihodnjih letih. Ugodne razmere se odražajo tudi na trgu dela, kjer je rast zaposlenosti rekordno visoka, brezposelnost pa na nizkih ravneh. Rast plač ob tem ostaja zmerna, pričakujemo pa, da se bodo ob nadaljevanju ugodnih gospodarskih razmer in naraščajočih omejitvah podjetij pri iskanju ustrezne delovne sile, postopoma povečali tudi pritiski na rast plač.

Pri vodenju učinkovite plačne politike je zato ključno poznavanje elementov oblikovanja plač. Boštjan Vasle vam bo v svojem predavanju pojasnil gibanja ekonomskih spremenljivk, ki vplivajo na višino oz. določajo gibanje plač. Osredotočil se bo na ključne podatke, ki jih podjetja morajo spremljati, ko razmišljajo o povišanju plač: produktivnost (na ravni države, panoge in podjetja), razpoložljivost primerno usposobljene delovne sile ter gibanja cen. S simulacijami (v excelu) bo predstavil različne izračune produktivnosti in inflacije, njihove uporabe v praksi, gibanja v preteklih letih in tudi pričakovanja za naprej. Pojasnil bo tudi, kje so ti podatki najlažje dostopni.

Predavatelji

mag. Boštjan

mag. Boštjan Vasle

Guverner Banke Slovenije

Mag. Boštjan Vasle je bil imenovan za guvernerja Banke Slovenije januarja 2019. Od decembra 2017 do leta 2019 je imel status vršilca dolžnosti direktorja, pred tem pa je bil direktor Urada RS za makroekonomske analize in razvoj od decembra 2007. Leta 1994 je diplomiral na Ekonomski fakulteti v Ljubljani, izobraževanje pa je nadaljeval na Central European University v Budimpešti, kjer je leta 1997 magistriral s področja denarne politike. Po končanem študiju se je zaposlil na Ministrstvu za finance, leta 2000 pa je prišel na UMAR, kjer je spremljal predvsem cenovno in denarno politiko. Med pomembnejšimi projekti urada, pri katerih je sodeloval v tem času, je bila tudi priprava sprememb usmeritev ekonomskih politik, ki so privedle do znižanja inflacije in do poznejšega uspešnega prevzema evra. Leta 2006 se je priključil ekipi, ki je začela delati na Službi vlade RS za razvoj.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice