ŠOLA IZVRŠBE ✂ – začetna stopnja (primerno tudi za ne-pravnike)
Kotizacija
Člani ZDS
99,00 €
Nečlani ZDS
139,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo.
Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo:
- dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca
- Šola izvršbe nadaljevalna stopnja je razpisana 1.6.2022. Za prijavo na obe delavnici prejmete dodatnih 10% popusta. Dodatne informacije in prijavnica so na povezavi.
Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692. Na podlagi plačila boste prejeli povezavo za dostop do spletnega webinarja.
Proračunski uporabniki vpišite ob elektronski prijavi v polje opombe rok plačila, ob registraciji predložite naročilnico.
Prijava na dogodek
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 14:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. Neplačan predračun ne pomeni samodejne odjave od dogodka.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e-naslov martin.smalcic@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Martin Šmalčič
E-naslov: martin.smalcic@zds.si
Webinar bo potekal preko aplikacije Zoom. Za udeležbo na webinarju si lahko predhodno naložite aplikacijo ali pa boste to storili pred dogodkom po prejetih navodilih. Navodila ter povezavo za spremljanje in udeležbo na webinarju boste prejeli dan pred dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Mnogokrat se vložitve predloga za izvršbo (predvsem na podlagi verodostojne listine) lotijo tudi upniki brez pravne izobrazbe (službe izterjav v podjetjih, finančno-računovodske službe, samostojni podjetniki, poslovodje v manjših podjetjih…), saj je izvršilni postopek enostavnejši, kot so drugi sodni postopki. Vendar je za učinkovito izterjavo v sodnem postopku potrebno čim širše znanje, tako pravil postopka, kot tudi ostalih pravnih in strokovnih vprašanj, ki se pojavljajo v izvršilnem postopku.
❗ Z Novelo ZIZ-L, ki je pričela veljati 25. marca 2018, je bilo spremenjenih in dopolnjenih precej določb ZIZ pomembnih za upnike, ki vlagajo predlog za izvršbo. Predstavljene bodo tudi spremembe in dopolnitve zadnje Novele ZIZ-M, ki je pričela veljati 27. marca 2021!
❗ Predstavljena bo vsa interventna zakonodaja, ki vpliva na izvršilni postopek.
Na spletni delavnici bomo odgovorili na nekatera najpogostejša vprašanja (ter na vsa druga vprašanja) udeležencev:
- Kako se pripravim na vložitev predloga za izvršbo in katera verodostojna listina je najprimernejša?
- Kako pravilno obračunati terjatev, kako je s stroški (opomina…) in ali je opominjanje obvezno?
- Kakšni so zastaralni roki za terjatve in kakšna so pravila zastaranja?
- Kakšna so osnovne razlike izvršbe na podlagi verodostojne listine in na podlagi izvršilnega naslova?
- Kam moram vedeti o izvršilnih stroških?
- Kako poteka postopek na Centralnem oddelku za verodostojno listino?
- Kaj storim v primeru vloženega ugovora dolžnika, še posebej, če je dolžnik ugovor vložil zgolj z namenom zavlačevanja postopka?
- Dolžnik je plačal glavnico po izdanem sklepu o izvršbi. Kaj moram storiti?
- Sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine je pravnomočen, vendar dolžnik nima premoženja. Ali lahko še kaj storim?
- Kako in v katerem primeru lahko sam opravim poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju?
- Kako se odločim katero izvršilno sredstvo predlagati in kdaj moram imeti točne podatke o premoženju, v katerih primerih pa to ni potrebno?
- Ali lahko med izvršilnim postopkom dodajam izvršilna sredstva in kako to storim?
- Na kaj moram biti še posebej pozoren, če je moj dolžnik fizična oseba? Kako pa ravnam v primeru, da je dolžnik samostojni podjetnik (s.p.) in je bil izbrisan iz Poslovnega registra?
❗ Prikazana bo tudi sodna praksa z razlago nekaterih zanimivejših odločb sodišč.
👉 Ne spreglejte:
- Z gradivom boste prejeli:
- vzorec izpolnjenega predloga za izvršbo na podlagi verodostojne listine – s strokovnimi pojasnili
- vzorec dopisa za poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju – s strokovnimi pojasnili
- ČLANEK PREDAVATELJICE: Upnikov umik predloga za izvršbo
- Predavanje bo vodila vrhunska strokovnjakinja z dolgoletnimi izkušnjami na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin.
- Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca.
- Šola izvršbe nadaljevalna stopnja je razpisana 1.6.2022. Za prijavo na obe delavnici prejmete dodatnih 10% popusta. Dodatne informacije in prijavnica so na povezavi.
Program:
-
Zgradba izvršilnega postopka – postopek na podlagi verodostojne listine – na podlagi izvršilnega naslova
-
Terjatve (zamudne obresti, zastaranje, pobot terjatev, odstop terjatev, vračunavanje izpolnitve, pomen izpiska iz poslovnik knjig, dolžnost opominjanja…)
-
Predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine – Postopek na Centralnem oddelku za verodostojno listino – COVL (praktična predstavitev vložitve izvršilnega predloga, novost Novele ZIZ-L glede vsebine predloga…)
-
Izvršilni stroški in postopek plačila sodne takse
-
Sklep o izvršbi
-
Pravnomočnost sklepa o izvršbi (nadaljevanje izvršbe na pristojnih sodiščih)
-
Poizvedbe glede podatkov o dolžniku in njegovem premoženju (poizvedbe na podlagi 4. člena ZIZ, seznam dolžnikovega premoženja - dopolnitev ureditve v Noveli ZIZ-L)
-
Ugovor dolžnika zoper sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine (odstop zadeve na pravdo, novost Novele ZIZ-L glede razveljavitve celotnega sklepa)
-
Upnikov umik predloga za izvršbo
-
Izvršilna sredstva za izterjavo denarne terjatve s prikazom značilnosti in učinkovitosti posameznega sredstva:
-
izvršba na premičnine,
-
izvršba na denarno terjatev,
-
izvršba na plačo in druge stalne denarne prejemke,
-
izvršba na dolžnikova denarna sredstva pri organizacijah za plačilni promet,
-
izvršba na nematerializirane vrednostne papirje,
-
izvršba na delež družbenika v družbi,
-
izvršba na nepremičnine.
Predavatelji
Dida Volk
Sodnica Okrožno sodišče v Ljubljani
Dida Volk, univ.dipl.pravnica, sodnica pri Okrožnem sodišču v Ljubljani, ima objavljene številne strokovne članke in je avtorica več knjig. Na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin ima dolgoletne izkušnje.