ŠOLA IZVRŠBE– nadaljevalna stopnja
Predavanje bo potekalo v Sejni sobi ZDS in ne v Predavalnici - visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
Kotizacija
Člani ZDS
120,00 €
Nečlani ZDS
160,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev.
Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo: dva ali več udeležencev -10 % popust za vsakega udeleženca. Prijavite se do 30.4.2019 in izkoristite 10 % popust zgodnjih prijav.
Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.
Prijava na dogodek
IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanjaPrijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
S praktičnim prikazom:
- pregledovanja sodne prakse in odločb sodišč na domači strani Vrhovnega sodišča RS
- pregledovanja insolvenčnih postopkov na AJPES-u
Več o delavnici:
(!) Z zadnjo Novelo ZIZ-L, ki je pričela veljati 25. marca 2018, je bilo spremenjenih in dopolnjenih precej določb ZIZ, nekatere zelo pomembne novosti pa pričnejo veljati 25. marca 2019!
Z nadaljevalno stopnjo ŠOLE IZVRŠBE bo udeležencem prikazana vložitev predloga za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova in natančneje prikazan tudi postopek izvršbe, vključno s predstavitvijo vseh izvršilnih sredstev. Predstavljeni bodo tudi nekateri drugi inštituti izvršilnega postopka: ugovor tretjega, odlog izvršbe, prekinitev postopka, nadaljevanje izvršbe z novim izvršilnim sredstvom.
Prikazan bo tudi položaj upnika v primeru drugih začetih postopkov: stečajnih postopkov in postopkov prisilne poravnave, s prikazom posebnosti glede terjatev upnikov v postopku osebnega stečaja in postopku poenostavljene prisilne poravnave.
Zato bomo na delavnici odgovorili na nekatera najpogostejša vprašanja ter na vsa druga vprašanja udeležencev:
- Kaj lahko storim, če v izvršilnem postopku na podlagi verodostojne listine nisem prejel poplačila?
- Kako pravilno uporabim pravnomočen sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine kot izvršilni naslov in kaj mi ta postopek prinaša?
- Dolžnik je bil izbrisan iz Poslovnega registra. Ali imam še kakšne možnosti za uveljavitev terjatve?
- Kako lahko opravim poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju?
- Kdaj uporabim možnost, da dolžnik predloži seznam svojega premoženja in kaj mi ta možnost prinaša?
- Dolžnik je prostovoljno poravnal svojo obveznost. Ali je upnik dolžan umakniti predlog za izvršbo?
- Dolžnik je umrl. Kakšne so možnosti za nadaljevanje izvršilnega postopka?
- Dolžnik nima premoženja v Republiki Sloveniji, ima pa odprt račun v tujini. Kakšne so možnosti za uveljavitev terjatve?
- Sodišče je ustavilo izvršbo na sredstva na dolžnikovem računu. Kakšne so možnosti za nadaljevanje izvršilnega postopka?
- Zoper dolžnika se je začel stečajni postopek – postopek prisilne poravnave. Kakšna so pravila glede izvršilnih postopkov, ki že tečejo?
- Zoper dolžnika se je začel postopek osebnega stečaja, vendar dolžnik ne poravnava svojih obveznosti, ki so nastale po začetku postopka osebnega stečaja. Kakšne so možnosti za izterjavo?
- Dolžnik je postopku poenostavljene prisilne poravnave. Kaj se bo zgodilo z mojo terjatvijo?
Ne spreglejte:
- Z gradivom boste prejeli: VZOREC PREDLOGA ZA IZVRŠBO NA PODLAGI IZVRŠILNEGA NASLOVA – s strokovnimi pojasnili. VZOREC DOPISA ZA POIZVEDBE – s strokovnimi pojasnili. Članke predavateljice: IZVRŠBA NA PLAČO. TERJATVE UPNIKOV V POSTOPKU OSEBNEGA STEČAJA. UPNIKOV UMIK PREDLOGA ZA IZVRŠBO. UGOVOR TRETJEGA ZOPER IZVRŠBO.
- Predavanje bo vodila vrhunska strokovnjakinja z dolgoletnimi izkušnjami na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin.
- Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca! Prijavite se do 30.4.2019 in izkoristite 10 % popust!
- Šola izvršbe začetna stopnja je razpisana 17.4.2019. Dodatne informacije in prijavnica so na povezavi.
Program:
Od 9:00 do 13:00 ure
- Zgradba izvršilnega postopka (dovolilni del, izvršilni del)
- Poizvedbe o dolžniku in njegovem premoženju (poizvedbe na podlagi 4. člena ZIZ, seznam dolžnikovega premoženja – spremembe v Noveli ZIZ-L)
- Predlog za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova (posebnosti predloga – spremembe v Noveli ZIZ-L, priloge predloga, strokovna pojasnila k vzorcu predloga…)
- Evropski izvršilni naslov – EIN (odločbe, ki se lahko izdajo v obliki EIN, kako uveljaviti terjatev)
- Sklep o izvršbi na podlagi izvršilnega naslova (posebnosti postopka – izvršba se začne takoj po izdaji sklepa…)
- Ugovor dolžnika zoper sklep o izvršbi na podlagi IN (ugovorni razlogi, pomen odgovora na ugovor…)
- Upnikov umik predloga za izvršbo (umik ob plačilu dolžnika…)
- Izvršilna sredstva za izterjavo denarne terjatve:
- izvršba na premičnine,
- izvršba na denarno terjatev,
- posebne določbe o izvršbi na plačo in druge stalne denarne prejemke, izvršba na dolžnikova denarna sredstva pri organizacijah za plačilni promet,
- izvršba na nematerializirane vrednostne papirje,
- izvršba na nepremičnine,
- izvršba na delež družbenika v družbi.
- Nadaljevanje postopka izvršbe z novim izvršilnim sredstvom (pravila tretjega odstavka 34. člena ZIZ, vložitev predloga do konca postopka…)
- Ugovor tretjega, prekinitev in odlog izvršbe (s prikazom pravil in postopka, novosti in spremembe v Noveli ZIZ-L…)
- Pravila ZFPPIPP glede izvršilnih postopkov ob začetem stečajnem postopku (ureditev glede na fazo izvršilnega postopka ob začetem stečajnem postopku, dolžnosti izvršilnega sodišča…)
- Položaj upnika v postopku osebnega stečaja nad dolžnikom (terjatve upnikov, ki se plačajo kot strošek stečaja in jih je dolžnik dolžan plačati sam in izterjava teh terjatev, prijava ostalih terjatev v postopku osebnega stečaja…)
- Postopek poenostavljene prisilne poravnave in položaj upnikov (terjatve, na katere se nanaša postopek poenostavljene prisilne poravnave…)
Odmor s pogostitvijo in druženjem je predviden ob 10:45 uri.
Predavatelji
Dida Volk
Sodnica Okrožno sodišče v Ljubljani
Dida Volk, univ.dipl.pravnica, sodnica pri Okrožnem sodišču v Ljubljani, ima objavljene številne strokovne članke in je avtorica več knjig. Na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin ima dolgoletne izkušnje.