WEBINAR: Prostovoljna zdravstvena zavarovanja v Sloveniji: preteklost, sedanjost, prihodnost
Kotizacija
Člani ZDS
Brezplačno
Nečlani ZDS
Brezplačno
Prijava na dogodek
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure.
Prosimo, da nam morebitno odsotnost oz. odjavo sporočite pravočasno na elektronski naslov info@zds.si.
Dodatne informacije
Martin Šmalčič
E-naslov: martin.smalcic@zds.si
Webinar bo potekal preko aplikacije Zoom. Za udeležbo na webinarju si lahko predhodno naložite aplikacijo ali pa boste to storili pred dogodkom po prejetih navodilih.
Navodila ter povezavo za spremljanje in udeležbo na webinarju boste prejeli dan pred dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Obdobje po Covid -19 bo za izčrpani zdravstveni sistem, izčrpano gospodarstvo, sindikate ter odločevalce tudi v tem pogledu velik izziv. Korona kriza je vsem pokazala nove globine težav in še dodala uvide v način delovanja zdravstvenega sistema, ki zagotovo potrebuje transformacijo. Pomanjkanje sredstev se že danes izraža skozi nedopustno dolge čakalne vrste. Cilj prizadevanj zato ni dodatna bremenitev posameznika, pač pa dolgoročno delo v urejenem, strukturiranem okolju financiranja zdravstvenega sistema, ki se bodo lahko ustrezno prilagodile potrebi, življenjskem stilu, delodajalcem in drugim organizacijam.
- Kje torej poiskati vire, saj davčni viri težko omogočijo finančno stabilnost in izravnavo v daljših ciklih?
- Kje poiskati vire, ki bodo omogočili dostop do sodobnih medicinskih terapij?
- Kako slediti OECD priporočilom, da je vzdržna zdravstvena reforma le tista, ki bo Sloveniji pomagala pri soočanju z zaskrbljujočo demografsko sliko.
V okviru webinarja, ki ga bo vodila dr. Petra Došenovič Bonča iz Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, se bodo udeleženci seznanili z naslednjimi vsebinami:
Vsebina:
- Viri financiranja zdravstva s poudarkom na vlogi in tipih prostovoljnih zdravstvenih zavarovanj.
- Mednarodna primerjava obsega prostovoljnih zavarovanj v EU po metodologiji nacionalnih zdravstvenih računov.
- Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje v Sloveniji: pregled reformnih predlogov.
- Bodoča vloga prostovoljnih zavarovanj v Sloveniji.
Predavatelji
Dr. Petra Došenović Bonča
izredna profesorica na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani
Dr. Petra Došenović Bonča je izredna profesorica na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani. Njeni raziskovalni področji sta ekonomika javnega sektorja in ekonomika zdravstva. Na slednje posega tudi njena doktorska disertacija iz leta 2011 z naslovom Inovacije kot dejavnik učinkovitosti in uspešnosti bolnišnic v Sloveniji. Petra Došenović Bonča je članica Sosveta za zdravje Statističnega urada Republike Slovenije. Je članica znanstvene organizacije The Operational Research Society. V obdobju 2013–2017 je bila na Ekonomski fakulteti koordinator mednarodne akreditacije poslovnih šol EQUIS. Objavila je članke, v katerih analizira in proučuje različne vidike slovenskega zdravstvenega sistema in reforme ter politike v tem sektorju. Sodeluje v svetovalnih projektih na področju zdravstva v Sloveniji. Na Ekonomski fakulteti je aktivno sodelovala pri razvoju magistrskega študija Management in ekonomika v zdravstvenem varstvu. Od leta 2017 je tudi vodja tega programa, predava pa pri predmetih Osnove ekonomike zdravstvenega varstva, Ekonomske analize v zdravstvu, Zdravstveno zavarovanje ter Zdravstvo in zdravstveni sistemi.