Prednosti in izzivi dela preko spletnih platform
Kotizacija
Člani ZDS
Brezplačno
Nečlani ZDS
Brezplačno
Udeležba je brezplačna.
Prijava na dogodek
Udeležba na dogodku je brezplačna, vendar je prijava zaradi omejenega števila mest obvezna.
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Veste, kaj točno pomeni delo preko spletnih platform?
Združenje delodajalcev Slovenije izvaja projekt »Pogajalska šola – Usposabljanje delodajalcev za socialni dialog (Pogajalska šola 2)«, katerega namen je krepiti kapacitete socialnih partnerjev za učinkovitejša pogajanja na nacionalni, panožni in podjetniški ravni. V ta namen organizira sklop delavnic.
Na tokratni delavnici bo dr. Valentina Franca predstavila, kaj dejansko pomeni oziroma kaj razumemo pod delom preko spletnih platform.
Razmejila bo pojme kot so delo na zahtevo (on-demand work), množično delo (crowd-work), "product placement" v spletnih socialnih omrežij. Pri slednjem bo predstavljeno tudi delo t.i. "influencerjev" oziroma vplivnežev ter kakšne posledice čutimo na trgu dela zaradi teh aktivnosti (npr. manjša zainteresiranost za zaposlitev ipd.).
Predstavljeni bodo praktični primeri za vsako obliko dela preko spletnih platform: Uber, Uberates, Deliveroo, Foodora, Beeping (on-demand work); Upwork, TaskRabbit, Mechanicaltruck (crowdwork); delo prek Instagrama, Youtuba s strani "influencerjev" (product-placement v spletnih socialnih omrežjih).
V nadaljevanju se bo osredotočila na delovnopravne vidike teh oblik dela, zlasti kaj pomeni to za podjetja. Izpostavila bo problematiko dela na črno prek spletnih platform ter kako poteka plačilo za opravljeno delo, vključno z izzivom prispevkov ter varnosti "delavca".
Predavanje bo interaktivno, z možnostjo postavljanja vprašanja med in po predavanju. Vprašanja se lahko pošljejo vnaprej.
Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija.
Delavnica bo potekala od 10.00 do 11.30.
Predavatelji
dr. Valentina Franca
Izredna profesorica, Fakulteta za upravo Univerze v Ljubljani.
Dr. Valentina Franca je izredna profesorica na Fakulteti za upravo Univerze v Ljubljani in specializirana za področje odnosov med delavskimi predstavništvi in delodajalci. Je avtorica številnih znanstvenih in strokovnih člankov ter članica mednarodnih strokovnih skupin, med drugim je nacionalna predstavnica v Worker Participation Network pri inštitutu ETUI v Bruslju.