POREKLO BLAGA – izobraževanje za začetnike
Kotizacija
Člani ZDS
140,00 €
Nečlani ZDS
190,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev.
Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo: dva ali več udeležencev -10 % popust za vsakega udeleženca in 10 % popust zgodnjih prijav do 31.8.2019. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692.
Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.
Proračunski uporabniki vpišite ob elektronski prijavi v polje opombe rok plačila, ob registraciji predložite naročilnico.
Prijava na dogodek
IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanjaPrijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Namen izobraževanja
Vabimo vas na izobraževanje s področja porekla blaga, ki je namenjeno osebam, ki se pri svojem delu prvič srečujejo s preferencialnim poreklom blaga oziroma osebam, od katerih se zahteva, da poznajo to področje, vendar pri svojem delu niso še čisto sigurni in bi radi obnovili / poglobili svoje znanje. Seminar je namreč zasnovan tako, da se uvodoma razčistijo osnovni pojmi, na podlagi katerih se v nadaljevanju znanje nadgrajuje in zaradi lažjega razumevanja zaključi s praktičnimi primeri.
Poreklo blaga predstavlja »gospodarsko državljanstvo« blaga v mednarodni trgovini, poznavanje pravil o poreklu blaga pa prinaša gospodarskim družbam koristi tako pri uvozu kot tudi pri izvozu. Če se blago uvozi v EU iz države, s katero ima EU sklenjen sporazum ali iz države, za katero je EU enostransko sprejela preferencialne tarifne ukrepe, se lahko, če so izpolnjeni pogoji v zvezi s pravili o poreklu, uporabijo tarifni preferenciali (znižanje ali odprava carine na blago s poreklom). Če pa se blago izvozi iz EU v eno izmed držav, s katero ima EU sklenjen sporazum, se ob predpostavki, da blago izpolnjuje pravila o poreklu, ki urejajo preferencialno trgovino s to državo, odobrijo tarifni preferenciali (stopnja carine 0 ali pa je le-ta znižana). To pomeni, da ima blago s poreklom konkurenčno prednost na trgu te države, hkrati z blagom pa tudi izvoznik.
Seminar je razdeljen na štiri dele, in sicer na carinske unije, notranji trg EU, sporazume o prosti trgovini ter avtonomne preferencialne režime. Prve tri dele bomo zelo natančno in podrobno obravnavali, medtem, ko bomo zadnji del obravnavali le v delu, ki se nanaša na uvoz v EU, saj je v okviru avtonomnih režimov velja ugodnost preferencialne tarifne obravnave samo pri uvozu v EU.
Ne spreglejte:
- Predavanje bo vodila vrhunska strokovnjakinja na področju porekla blaga!
- Morebitna vprašanja nam posredujte na naslov info@zds.si, odgovore boste izvedeli na izobraževanju.
- Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste, ki se seštevajo: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca ter 10 % popust za prijave do 31.8.2019!
- Ali vam razpisan termin ne ustreza? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Program:
Od 9. do 15. ure
- Opredelitev osnovnih pojmov s področja porekla blaga.
- Carinske unije, status blaga v prostem prometu, posebnosti trgovanja s Turčijo in dokazilo o statusu blaga v prostem prometu (potrdilo o gibanju blaga A.TR.).
- Notranji trg EU – dokazovanje porekla na notranjem trgu EU (izjave dobavitelja, izdaja informativnih potrdil INF 4 in preverjanje izjav dobavitelja) – sestavljanje izjav dobavitelja (kako se v praksi sestavi izjava dobavitelja).
- Razlike med sporazumi o prosti trgovini in avtonomnimi režimi. Pregled avtonomnih preferencialnih režimov.
- Sporazumi o prosti trgovini: dokazila o poreklu blaga (potrdila o gibanju blaga EUR.1, izjava pooblaščenega izvoznika na računu, izjava na računu EUR-MED, navedba o poreklu,…) in nadomestna dokazila o poreklu blaga. Pooblaščeni in registrirani izvozniki.
- Sporazumi o prosti trgovini: Pogoji za pridobitev porekla (v celoti pridobljeni izdelki, zadosti obdelani ali predelani izdelki, kumulacija).
- Sporazumi o prosti trgovini: nezadostni postopki obdelave ali predelave.
- Sporazumi o prosti trgovini: kumulacija - Obvestilo Komisije v zvezi z uporabo Regionalne konvencije o pan-evro-mediteranskih preferencialnih pravilih o poreklu ali protokolov o pravilih o poreklu, ki določajo diagonalno kumulacijo med pogodbenicami k tej konvenciji – uporaba razpredelnic 2 in 3 v praksi; veljavna pravila o poreklu blaga; SAP kumulacija in nova SAP+ kumulacija.
- Sporazumi o prosti trgovini: cena franko tovarna – kalkulacija.
- Sporazumi o prosti trgovini: prepoved povračila ali izvzetja od carin.
- Sporazumi o prosti trgovini: preverjanje dokazil o poreklu.
- Neposredni prevoz / ne-spreminjanje izdelkov / ne-poseganje v blago (pravilo o neposrednem prevozu je eno izmed osnovnih pravil, ki mora biti izpolnjeno, da se ob uvozu lahko odobri preferencialna obravnava).
- Preglednica veljavne zakonodaje EU na področju porekla blaga.
- Uporaba spletnih pripomočkov za namene porekla blaga.
Odmor s pogostitvijo in druženjem je predviden ob 10.45 uri ter krajši odmor ob 13.15.
Predavatelji
Ana Maček
Strokovnjakinja na področju porekla blaga.
Predavateljica je vrhunska strokovnjakinja na področju porekla blaga.