Mednarodna - evropska izvršba in evropski plačilni nalog
ZDS, Predavalnica - visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
Kotizacija
Člani ZDS
90,00 €
Nečlani ZDS
135,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev. Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: 10 % popust zgodnjih prijav do 31.8.2016 in količinski popust: dva udeleženca - 10 % popust za vsakega udeleženca, trije ali več udeležencev - 20 % popust za vsakega udeleženca. Popusti se seštevajo. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. 02011-0015672692, sklic 00 22112016_davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.
Prijava na dogodek
IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanjaPrijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Parkirišča - navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
NOVOST: POSLOVNI REGISTER SLOVENIJE VSEBUJE TUDI PODATKE O RAČUNIH V TUJINI – oglejte si pripeti dokument na povezavi.
VEČ O SEMINARJU:
V zadnjih letih je bilo v EU sprejetih kar nekaj predpisov, ki državam članicam olajšujejo nekatere postopke – izvršitev odločb in drugih javnih listin ter uveljavitev zahtevkov upnikov v državah članicah.
Z Uredbo (ES) št. 805/2004 o uvedbi evropskega izvršilnega naslova za nesporne zahtevke (EIN), se olajšuje izvršba na podlagi tujih sodnih odločb, sodnih poravnav in javnih listin, brez da bi bil v državi izvršbe potreben dodatni, vmesni postopek za razglasitev izvršljivosti tujega izvršilnega naslova. Uredba predpisuje tudi standardne obrazce. Slovenski upnik lahko z evropskim izvršilnim naslovom izterjuje svojo terjatev do dolžnikov v vseh državah članicah EU, pri tem pa velja pravo posamezne države članice.
PRIMER: Slovenski upnik ima pravnomočen sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine zoper slovenskega dolžnika, ki pa je odprl račun v Avstriji. V tem primeru lahko slovenski upnik zahteva, da mu sodišče pravnomočen sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine izda v obliki (na obrazcu) evropskega izvršilnega naslova, na podlagi katerega lahko predlaga izvršbo v Avstriji, pri tem pa mora upoštevati pravila avstrijskega izvršilnega postopka.
Z Uredbo Sveta (ES) št. 1896/2006 o uvedbi postopka za evropski plačilni nalog (EPN) je upnikom omogočena izterjavo nespornih zahtevkov v civilnih in gospodarskih zadevah na podlagi enotnega postopka. Predpisana je uporaba (sedmih) standardnih obrazcev, kar olajšuje poslovanje vsem: tako strankam, kot sodiščem. V Sloveniji so za odločanje o zahtevku za izdajo evropskega plačilnega naloga pristojna okrajna sodišča, vendar je za tuje upnike primernejši postopek z vložitvijo elektronskega predloga za izvršbo na podlagi verodostojne listine.
PRIMER: Slovenski upnik ima terjatev iz poslovanja do dolžnika v eni izmed držav članic EU. Na portalu »Evropski portal e-pravosodje« https://e-justice.europa.eu/home je mogoče izpolniti obrazec na podoben način, kot to velja za predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine na portalu »e-Sodstvo«, lahko tudi v jeziku države, kamor nameravamo vložiti »vlogo za evropski plačilni nalog«.
Udeležencem bo prikazana ureditev evropskega izvršilnega naslova (EIN) in evropskega plačilnega naloga (EPN), pravila postopka in praktičen prikaz (delavnica) vložitve predloga za izvršbo na podlagi EIN in vložitve EPN, ugovora zoper EPN, posledice ugovora oziroma situacijo v primeru pravnomočnosti EPN.
! UDELEŽENCI BODO PREJELI VSE PREDPISANE OBRAZCE PO OBEH UREDBAH.
NE SPREGLEJTE:
- Predavanje bo vodila vrhunska strokovnjakinja z dolgoletnimi izkušnjami na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin.
- izkoristite popuste: dva udeleženca - 10 % popust za vsakega udeleženca, trije ali več udeležencev - 20 % popust za vsakega udeleženca. Popusti se seštevajo.
- Ali vam razpisan termin ne ustreza? Pišite nam na e naslov frida.bertoncel@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
PROGRAM:
OD 9:00 DO 12:00 URE
I. EVROPSKI IZVRŠILNI NASLOV
- področje uporabe in vrsta odločb ter javnih listin, za katere se uporablja
- vročanje (načini vročitve, odprta vprašanja različnih ureditev vročanja v državah članicah EU)
- postopek izvršbe (uporablja se pravo države članice, specialna pravila Uredbe o EIN glede zavrnitve izvršbe, prekinitve in omejitve izvršbe, položitvijo varščine…)
- aktualna sodna praksa (slovenskih) sodišč
II. EVROPSKI PLAČILNI NALOG
- področje uporabe in namen EPN
- predlog za EPN (predpisan obrazec, sodišče oziroma notar…)
- postopek s predlogom (pregled vloge, dopolnitev in poprava, zavrnitev…)
- izdaja EPN (rok 30 dni, podroben pravni pouk: plačilo, možnost ugovora, sitaucija v primeru pravnomočnosti…)
- vložen ugovor – odstop na civilni oddelek sodišča (v skladu z zakonodajo države članice)
- posebnosti vročanja (razlika do EIN…)
- sodna praksa (slovenskih) sodišč
Odmor s pogostitvijo je predviden ob 10:30 uri.
Predavatelji
Dida Volk
Sodnica Okrožno sodišče v Ljubljani
Dida Volk, univ.dipl.pravnica, sodnica pri Okrožnem sodišču v Ljubljani, ima objavljene številne strokovne članke in je avtorica več knjig. Na civilno-pravnem področju, področju izvršilnega, pogodbenega, insolvenčnega prava in prava nepremičnin ima dolgoletne izkušnje.