Davčni učinki v primeru dela in zaposlovanja vodilnih kadrov v dveh ali več državah
ZDS, Predavalnica – visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
Kotizacija
Člani ZDS
120,00 €
Nečlani ZDS
160,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev. Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692, sklic 00 01062018_davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.
Prijava na dogodek
PRIJAVA NI MOŽNA!
Dodatne informacije:
Frida Bertoncel,
Tel.št. : 01/563 48 87
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
Spoštovani,
sporočamo vam, da je prvotno razpisani seminar z dne 1.6.2018 prestavljen na nov termin, 18.6.2018.
Hvala za razumevanje!
Združenje delodajalcev Slovenije
Splošno o seminarju:
Znotraj skupine povezanih oseb je običajno, da ista fizična oseba opravlja funkcijo menedžerja ali prokurista v več družbah hkrati. Tovrstne čezmejne aktivnostih odpirajo številna z davki in s prispevki za socialno varnost povezana vprašanja, med drugim katera država ima pravico do obdavčitve njihovih osebnih dohodkov in kje so te osebe zavezane k plačilu prispevkov za socialno varnost. Poleg vprašanja obdavčitve osebnih dohodkov lahko čezmejne aktivnosti sprožijo tudi vprašanje davčnega rezidentstva družbe, obstoja stalne poslovne enote, zaračunavanja stroškov in vpliv na transferne cene. Drugo aktualno področje pa so delavci, zaposleni neposredno pri delodajalcu v tujini, ki opravljajo delo v Sloveniji. V zvezi s tem se postavlja vprašanje, ali mora tuje podjetje v Sloveniji odpreti podružnico, katero delovnopravno zakonodajo je treba uporabiti, kaj aktivnosti tujega podjetja v Sloveniji pomenijo z davčnega vidika itd.
Na seminarju bomo na zgornja vprašanja in dileme odgovorili s prikazom na praktičnih primerih. Seminar je zanimiv tako za poslovodstvo družbe kot tudi za vse, ki se v podjetjih ukvarjajo s financami, kadri in obračunom plač. Izpostavljena problematika je zanimiva tudi za davčne svetovalce, obračunovalce plač v računovodskih servisih in pravnike, ki pripravljajo pogodbe o zaposlitvi.
Komu je seminar namenjen:
Seminar je zanimiv tako za poslovodstvo družbe kot tudi za vse, ki se v podjetjih ukvarjajo s financami, kadri in obračunom plač. Izpostavljena problematika je zanimiva tudi za davčne svetovalce, obračunovalce plač v računovodskih servisih in pravnike, ki pripravljajo pogodbe o zaposlitvi.
Ne spreglejte:
- Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca,
- Ali vam razpisan termin ne ustreza? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu
Program:
Od 8:30 do 9:00
Registracija
Od 9:00 do 12:15
- Čezmejne aktivnosti direktorjev in članov uprav (npr. slovenski direktor je hkrati tudi direktor v drugih družbah znotraj koncerna. Pogodbo ima sklenjeno z eno družbo, medtem ko slednja zaračunava (ali celo tudi ne) njegove storitve drugih družbam itd..). V tem delu se (med drugim) pojavljajo naslednja vprašanja:
- sedež uprave:
- kje je sedež dejanske uprave družbe, ki vpliva na rezidentski status družb za DDPO namene
- kje je sedež uprave, ki vpliva na vprašanje poslovne enote za namene DDPO
- davčna tveganja pri sklepanju pogodbe o opravljanju storitev, ki jih sklepajo družbe in direktorji:
- davčno priznavanje odhodkov na ravni družb
- transferne cene
- problem poslovne enote
- osebni dohodki zakonitega zastopnika:
- problematika rezidentskega statusa
- katera država ima pravico do obdavčitve dohodkov
- v kateri državi je treba plačati prispevke za socialno varnost
- sedež uprave:
- Pravno-formalna zaposlitev v tujini, vendar opravljanje dela v Sloveniji (npr. Gospod Janez je državljan Slovenije, ki živi v Sloveniji. Šteje se za davčnega rezidenta Slovenije. Zaposlen je neposredno pri družbi DE GmbH s sedežem v Nemčiji. V Sloveniji dela kot prodajni zastopnik družbe DE GmbH na slovenskem trgu.). V tem delu se (med drugim) pojavljajo naslednja vprašanja:
- »Obveznost« po ustanovitev predstavništva/podružnice/družbe v Sloveniji
- Delovnopravna zakonodaja (delovnopravna zakonodaja v Sloveniji je specifična in vsebuje veliko posebnosti, ki jih je treba upoštevati)
- Obdavčitev dohodkov delavca v SLO. in plačevanje prispevkov za socialno varnost (kdo je dolžan poročat in kdaj?)
- Ali lahko aktivnosti zaposlenega v Sloveniji povzročijo nastanek poslovne enote (PE) v SLO
- Kroženje vodstvenega kadra med povezanimi družbami v več državah (G. X je državljan Slo. in živi v Slo. skupaj s svojo družino. Šteje se za davčnega rezidenta Slo.. Zaposlen je pri družbi A d.o.o. kot direktor. Slednja ga začasno napoti/prepusti na delo v Srbijo v hčerinsko družbo B d.o.o.. Delno dela v SLO in delno v Srbiji itd..).
Odmor s pogostitvijo je predviden od 10:30 do 10:45 ure.
Predavatelji
Jure Mercina
Odvetniška pisarna Blaž Pate d.o.o.
Jure Mercina, univ. dipl. prav., je odvetnik v Odvetniški pisarni Blaž Pate d.o.o. Pri svojem delu se večinoma ukvarja z zakonodajo s področja direktne obdavčitve fizičnih in pravnih oseb ter davčnega postopka, s poudarkom na transakcijah z mednarodnim elementom. Svetuje predvsem tujim klientom in je avtor člankov v domačih in tujih strokovnih publikacijah. Znanje ter izkušnje nabira na seminarjih doma in v tujini. Je član izvršnega odbora IFA - Branch Slovenia. Med drugim predava tudi na Ekonomski fakulteti v Ljubljani in Slovenskemu Inštitutu za Revizijo.
mag. Blaž Pate
Odvetniška pisarna Blaž Pate d.o.o.
Mag. Blaž Pate, univ. dipl. prav., je odvetnik, ki se pretežno ukvarja z davčnim pravom. Diplomiral je na pravni fakulteti v Ljubljani. Opravil je magistrski študij mednarodnega davčnega prava na Dunajski univerzi. Na področju mednarodnega gospodarsko-davčnega prava ima bogate strokovne znanje in izkušnje, ki jih je nabiral v odvetniških pisarnah in mednarodni davčno svetovalni družbi. Objavlja članke v domačih in tujih publikacijah ter sodeluje pri izvedbi strokovnih predavanj. Tako je med drugim, kot soavtor, objavil knjigo Le societá holding nell`Unione (Italija), The relevance of WTO Law for Tax Matters (Avstrija) in Recent Tax Treaty Developments (Avstrija). Je avtor mnogih člankov na temo davčnega prava. Je predsednik IFA – Branch Slovenia.