Ali je vaš akt o sistemizaciji dela uporaben? - delavnica s publikacijo
ZDS, Predavalnica - visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
Kotizacija
Člani ZDS
90,00 €
Nečlani ZDS
135,00 €
DDV NI VKLJUČEN!
Kotizacija vključuje gradivo – publikacijo z naslovom »Akt o sistemizaciji dela – praktični napotki« avtorica mag. Slavi Pirš, prosojnice, udeležbo na delavnici, pogostitev med odmorom in gradiv. Pri plačilu upoštevajte popuste: dva udeleženca - 10 % popust za vsakega udeleženca, trije ali več udeležencev - 20 % popust za vsakega udeleženca. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. 02011-0015672692, sklic 00 13012015-davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.
Prijava na dogodek
IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanjaPrijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.
Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti.
Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.
Dodatne informacije
Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si
Parkirišča - navodila za parkiranje.
Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.
Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.
Priporoči izobraževanje
Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.
SPLOŠNO O DELAVNICI:
Pri delodajalcih je odnos med delavci in delodajalci urejen z različnimi pravnimi akti. Eden med njimi je tudi akt o sistemizaciji dela (delovnih mest/vrste dela), ki določa, rečeno zelo poenostavljeno, kakšno delo se na posameznem delovnem mestu opravlja in kakšni so pogoji za njegovo zasedbo.
Dr. Aleksej Janez Cvetko, vrhovni sodnik, trdi, da je sistemizacija eden najbolj kompliciranih instrumentov organiziranja podjetja.
Večina slovenskih podjetij ima akt o sistemizaciji dela, strokovnjaki pa zatrjujejo, da je resnično uporabnih manj kot 3 %. Če bi želeli izvedeti kako oblikovati ta akt, da bo imel praktično vrednost in vam bo v pomoč pri nadaljnjem delu, se nam pridružite.
Da bo delavnica res dosegla svoj namen, predlagamo, da vaša vprašanja na to temo predhodno posredujete na slavi.pirs@zds.si. Odgovore boste izvedeli na delavnici
CILJ IZOBRAŽEVANJA:
- udeležence seznaniti kako je za delodajalca pomemben akt o sistemizaciji dela,
- udeležence opozoriti na (ne)obvezno vsebino akta o sistemizaciji dela.
POGOSTA VPRAŠANJA:
- Zakaj je akt o sistemizaciji dela eden najzahtevnejših aktov delodajalca?
- Ali delodajalec mora imeti akt o sistemizaciji dela?
- Kaj je (ne)obvezna vsebina akta o sistemizaciji dela?
- Kako razvrstiti in opisati delovna mesta?
- Kako se pravilno sprejme nov ali spremenjen in dopolnjen akt o sistemizaciji dela, da je veljaven?
- Kakšne so posledice spremembe akta o sistemizaciji dela?
KOMU JE IZOBRAŽEVANJE NAMENJENO:
- direktorjem, vodilnim managerjem, kadrovskim delavcem, strokovni javnosti oziroma osebam, katerih delo je kakorkoli povezano z delovnimi mesti v podjetjih
NE SPREGLEJTE:
- Udeleženci delavnice boste z gradivom prejeli brezplačno publikacijo z naslovom "Ali je vaš akt o sistemizaciji dela uporaben?", katere avtorica je predavateljica mag. Slavi Pirš.
PROGRAM:
OD 9:00 DO 11:30 URE
- vsebina akta o sistemizaciji dela,
- vsebina opisnih listov,
- načini sprejemanja in veljavnost akta o sistemizaciji dela,
- vprašanja in odgovori.
Odmor s pogostitvijo je predviden ob 10:30 uri.
Predavatelji
mag. Slavi Pirš
Vodja oddelka za prejemke iz delovnih razmerij Združenje delodajalcev Slovenije
Mag. Slavi Pirš je zaposlena na Združenju delodajalcev Slovenije kot vodja oddelka za prejemke iz delovnega razmerja. Njena osrednja tema so prejemki iz delovnega razmerja, s katerimi se je seznanila najprej s statističnega vidika, potem ekonomskega, od leta 1994 dalje pa z vidika socialnega dialoga s posebnim poudarkom na kolektivnih pogodbah zasebnega sektorja. Njene obsežnejše vsebine so predstavljene v priročnikih ZDS http://www.zds.si/si/publikacije/, krajši prispevki pa v Delodajalcu - prvi strokovni delodajalski reviji, ki jo izdaja ZDS.